Güzəştli kreditlər üzrə fərqlənən müvəkkil kredit təşkilatları
2024-cü ilin ilk üç ayı ərzində Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) tərəfindən müvəkkil kredit təşkilatları vasitəsilə 1065 layihənin maliyyələşdirilməsinə 43,1 milyon manat güzəştli kredit verilib.
Bu ilin ilk üç ayı ərzində sahibkarların invesitisiya layihələrinə verilmiş güzəştli kreditlərin sayına görə "Bank Respublika" ASC, "Yelo Bank" ASC, "Rabitəbank" ASC, "AccessBank" QSC və "Aqrarkredit" QSC fərqlənib.
Həmin dövrdə verilmiş güzəştli kreditlərin məbləği üzrə fərqlənən müvəkkil kredit təşkilatlarına isə "Bank Respublika" ASC, "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC, "Yelo Bank" ASC, "Rabitəbank" ASC və "PAŞA Bank" ASC daxildir.
Qeyd edək ki, sahibkarlar SİF-in güzəştli kreditlərindən yararlanmaq üçün müvəkkil kredit təşkilatlarına müraciət etməlidirlər. Müvəkkil kredit təşkilatlarına Fondun əməkdaşlıq etdiyi banklar, bank olmayan kredit təşkilatları və kredit ittifaqları aiddir.

Authorized credit organizations that differ in concessional loans 08.04.2024 / Important events
During the first three months of 2024, the Entrepreneurship Development Fund (EDF) provided 43.1 million manat concessional loans for the financing of 1,065 projects through authorized credit organizations.
During the first three months of this year, "Bank Respublika" OJSC, "Yelo Bank" OJSC, "Rabitabank" OJSC, "AccessBank" JSC and "Agrarkredit" JSC stood out according to the number of concessional loans granted to entrepreneurs' investment projects.
Authorized credit institutions that differ in the amount of concessional loans granted in that period include "Bank Respublika" OJSC, "International Bank of Azerbaijan" OJSC, "Yelo Bank" OJSC, "Rabitabank" OJSC and "PASHA Bank" OJSC.
It should be noted that entrepreneurs should apply to authorized credit organizations to take advantage of preferential loans of EDF. Authorized credit organizations include banks, non-bank credit organizations and credit unions with which the Fund cooperates.