Naxçıvanda fəaliyyət göstərən bizneslər maliyyələşdirilir 24.05.2024 /
2024-cü ilin ilk 4 ayı ərzində Naxçıvan Muxtar Respublikasında fəaliyyət göstərən 18 sahibkar Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun (SİF) güzəştli kreditlərindən yararlanıb. Belə ki, sahibkarların layihələrinin maliyyələşdirilməsinə SİF tərəfindən ümumilikdə 907 min manat güzəştli kredit ayrılıb. Layihələrin icrası nəticəsində 39 yeni iş yerinin yaradılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 2023-cü ilin fevral ayından etibarən İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun güzəştli kredit mexanizmi Naxçıvanda fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərini də əhatə edir.

Businesses operating in Nakhchivan are financed 24.05.2024 /
During the first 4 months of 2024, 18 entrepreneurs operating in the Nakhchivan Autonomous Republic benefited from preferential loans of the Entrepreneurship Development Fund (EDF). Thus, a total of 907,000 manat concessional loans were allocated by EDF for the financing of entrepreneurs' projects. As a result of the implementation of the projects, it is planned to create 39 new jobs.
It should be noted that starting from February 2023, the concessional credit mechanism of the Entrepreneurship Development Fund of the Ministry of Economy includes business entities operating in Nakhchivan.