Asiya İnkişaf Bankının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib 23.05.2024 / Görüşlər
İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondunda (SİF) Asiya İnkişaf Bankının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə SİF tərəfindən sahibkarlara göstərilən maliyyə xidmətləri təqdim edilib. Həmçinin “yaşıl” iqtisadiyyata keçidin sürətləndirilməsi məqsədilə yeni maliyyə alətlərinin yaradılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Bununla yanaşı, maliyyə institutlarının məhsul və xidmətlərinin müxtəlifliyi və sahibkarların maliyyə xidmətlərinə çıxışı ilə əlaqədar digər məsələlər müzakirə edilib.

A meeting was held with the delegation of the Asian Development Bank 23.05.2024 / Meetings
A meeting with the delegation of the Asian Development Bank was held at the Entrepreneurship Development Fund (EDF) of the Ministry of Economy.
Financial services provided to entrepreneurs by EDF were presented at the meeting. Also, ideas were exchanged in the direction of creating new financial instruments in order to accelerate the transition to the "green" economy.
In addition, other issues related to the diversity of products and services of financial institutions and the access of entrepreneurs to financial services were discussed.