Güzəştli kreditlər üzrə fərqlənən müvəkkil kredit təşkilatları
2024-cü ilin ilk dörd ayı ərzində Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) tərəfindən müvəkkil kredit təşkilatları vasitəsilə 1684 layihənin maliyyələşdirilməsinə 61,3 milyon manat güzəştli kredit verilib.
Bu ilin ilk dörd ayı ərzində sahibkarların invesitisiya layihələrinə verilmiş güzəştli kreditlərin sayına görə "Bank Respublika" ASC, "Rabitəbank" ASC, "Yelo Bank" ASC, "AccessBank" QSC və "Aqrarkredit" QSC fərqlənib.
Həmin dövrdə verilmiş güzəştli kreditlərin məbləği üzrə fərqlənən müvəkkil kredit təşkilatlarına isə "Bank Respublika" ASC, "Rabitəbank" ASC, "Yelo Bank" ASC, "AccessBank" QSC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC daxildir.
Qeyd edək ki, sahibkarlar SİF-in güzəştli kreditlərindən yararlanmaq üçün müvəkkil kredit təşkilatlarına müraciət etməlidirlər. Müvəkkil kredit təşkilatlarına Fondun əməkdaşlıq etdiyi banklar, bank olmayan kredit təşkilatları və kredit ittifaqları aiddir.

During the first four months of 2024, the Entrepreneurship Development Fund (EDF) provided 61.3 million manat concessional loans for the financing of 1,684 projects through authorized credit organizations.
"Bank Respublika" OJSC, "Rabitabank" OJSC, "Yelo Bank" OJSC, "AccessBank" JSC and "Agrarkredit" JSC were distinguished by the number of concessional loans granted to entrepreneurs' investment projects during the first three months of this year.
Authorized credit organizations that differ in the amount of concessional loans granted in that period include "Bank Respublika" OJSC, "Rabitabank" OJSC, "Yelo Bank" OJSC, "AccessBank" JSC and "International Bank of Azerbaijan" OJSC.
It should be noted that entrepreneurs should apply to authorized credit organizations to take advantage of preferential loans of EDF. Authorized credit organizations include banks, non-bank credit organizations and credit unions with which the Fund cooperates.