Sahibkarlığın İnkişafı Fondu Maliyyə Xidmətləri İşçi Qrupunun iclasında iştirak edib 15.03.2024 / Konfranslar, iclaslar
Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatasının (AHK Azərbaycan) Maliyyə Xidmətləri İşçi Qrupunun iclasında iştirak edib.
İclasda SİF-in İdarə Heyətinin sədri Osman Xaliyev, “Access Bank"ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri, AHK Azərbaycanın İdarə Heyətinin sədri Tobias Baumann və Maliyyə Xidmətləri İşçi Qrupunun sədri İlkin Quliyev çıxış ediblər.
Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Osman Xaliyev SİF-in fəaliyyət istiqamətləri və güzəştli maliyyə mexanizmləri haqqında təqdimatla çıxış edib. Həmçinin iclas iştirakçılarına sahibkarların maliyyə əlçatanlığının artırılması istiqamətində Fond tərəfindən görülən işlər barədə məlumat verib.
Tədbirdə yeni maliyyə alətlərinin yaradılması istiqamətində müzakirələr aparılıb, işçi qrupunun üzvlərinin sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, Maliyyə Xidmətləri İşçi Qrupunun fəaliyyətinin əsas məqsədi maliyyə bazarında mövcud problemlərin araşdırılması, strateji və operativ planlaşdırma, biznesin idarəedilməsi sahəsində bilik və təcrübə mübadiləsi və müvafiq dövlət qurumları ilə dialoqun gücləndirilməsidir.

The Entrepreneurship Development Fund participated in the meeting of the Financial Services Working Group 15.03.2024 / Conferences, assemblies
Entrepreneurship Development Fund (EDF) participated in the meeting of the Financial Services Working Group of the German-Azerbaijani Foreign Trade Chamber (AHK Azerbaijan).
Chairman of the Board of Directors of EDF Osman Khaliyev, Chairman of the Board of Access Bank Davit Tsiklauri, Chairman of the Board of Directors of AHK Azerbaijan Tobias Baumann and Chairman of the Financial Services Working Group Ilkin Guliyev spoke at the meeting.
Osman Khaliyev, Chairman of the Board of the Entrepreneurship Development Fund, made a presentation about the activities of the EDF and preferential financial mechanisms. He also informed the participants of the meeting about the work done by the Fund in the direction of increasing the financial availability of entrepreneurs.
At the event, discussions were held in the direction of creating new financial instruments, and the questions of the members of the working group were answered.
It should be noted that the main purpose of the Financial Services Working Group's activity is to investigate existing problems in the financial market, strategic and operational planning, exchange of knowledge and experience in the field of business management, and strengthening the dialogue with relevant state institutions.