Qazaxıstanın Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun nümayəndələri ilə görüş keçirilib 12.03.2024 / Əməkdaşlıq
Qurumlar arasında əməkdaşlıq istiqamətində növbəti addımlar müəyyənləşdirilib.
Qazaxıstan Respublikasının Sahibkarlığın İnkişafı Fondu “DAMU”nun nümayəndələri ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondunda görüş keçirilib. Görüşdə sahibkarlıq subyektlərinin güzəştli maliyyə mexanizmləri ilə dəstəklənməsi istiqamətində görülən işlər müzakirə edilib. Həmçinin qurumlar arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində təsdiqlənmiş Yol Xəritəsi üzrə görülmüş işlərə toxunulub. Bununla yanaşı, əməkdaşlıqda növbəti addımlar müəyyənləşdirilib.
Qeyd edək ki, 2019-cu ildən etibarən SİF-lə əməkdaşlıq edən Sahibkarlığın İnkişafı Fondu “DAMU” Qazaxıstanda KOB subyektlərinin iqtisadi inkişafını stimullaşdırmaq,  onları dəstəkləmək üçün dövlətin maliyyə vəsaitlərindən effektiv istifadəni artırmaq məqsədilə fəaliyyət göstərir.

A meeting was held with representatives of the Entrepreneurship Development Fund of Kazakhstan 12.03.2024 / Cooperation
The next steps in the direction of cooperation between institutions have been determined.
A meeting was held with representatives of the Entrepreneurship Development Fund of the Republic of Kazakhstan "DAMU" at the Entrepreneurship Development Fund of the Ministry of Economy. At the meeting, the works carried out in the direction of supporting business entities with preferential financial mechanisms were discussed. Also, the work done on the approved Roadmap within the cooperation memorandum signed between the institutions was touched upon. In addition, the next steps in cooperation have been determined.
It should be noted that since 2019, the Entrepreneurship Development Fund "DAMU", cooperating with EDF, has been working to stimulate the economic development of SMEs in Kazakhstan, to increase the effective use of state financial resources to support them.