Dünya Bankının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
SİF tərəfindən sahibkarlara göstərilən maliyyə xidmətlərinin əlçatanlığının artırılması istiqamətində görülən işlər təqdim edilib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondunda (SİF) Dünya Bankının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə SİF tərəfindən sahibkarlara göstərilən maliyyə xidmətlərinin əlçatanlığının artırılması istiqamətində görülən işlər təqdim edilib. SİF-in İdarə Heyəti sədrinin müavini Eldar Həmidov sahibkarlıq subyektlərinin maliyyələşdirilməsi istiqamətində dövlətin dəstək mexanizmləri barədə məlumat verib.
Bununla yanaşı, maliyyə institutlarının məhsul və xidmətlərinin müxtəlifliyi və sahibkarların maliyyə xidmətlərinə çıxışı ilə əlaqədar digər məsələlər müzakirə edilib.

A meeting was held with the delegation of the World Bank 11.03.2024 / Meetings
The work carried out in the direction of increasing the accessibility of financial services provided to entrepreneurs by EDF was presented.
A meeting with the delegation of the World Bank was held at the Entrepreneurship Development Fund of the Ministry of Economy.
At the meeting, the works carried out by EDF in the direction of increasing the accessibility of financial services to entrepreneurs were presented. Eldar Hamidov, Deputy Chairman of the Board of EDF, informed about the state's support mechanisms for the financing of business entities.
In addition, other issues related to the diversity of products and services of financial institutions and the access of entrepreneurs to financial services were discussed.