SİF müvəkkil kredit təşkilatları ilə görüşüb 18.01.2024 / Görüşlər
Güzəştli kreditlərin verilməsi prosesində mövcud vəziyyət müzakirə olunub, SİF-in tövsiyələri təqdim edilib.
Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə müvəkkil kredit təşkilatlarının nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Onlayn görüşdə Fondun güzəştli kredit mexanizmi ilə bağlı 2024-cü il üzrə müəyyənləşdirilmiş prioritet istiqamətlər açıqlanıb. Bildirilib ki, bu il yaşıl layihələrin güzəştli maliyyə resursları hesabına inkişaf etdirilməsi və işğaldan azad edilmiş ərazilərdə fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinin güzəştli maliyyə imkanları ilə təmin edilməsi əsas hədəflərdəndir. Bununla yanaşı, Fondun kreditlərinin verilməsi prosesində mövcud vəziyyət müzakirə olunub, tövsiyələr təqdim edilib.
Həmçinin sahibkarların güzəştli maliyyə dəstəyindən yararlanmaqla bağlı çətinlikləri diqqətə çatdırılıb, cari məsələlər üzrə təkliflər dinlənilib.

The current situation in the process of granting concessional loans was discussed, recommendations of the EDF were presented.
A meeting was held with representatives of authorized credit organizations organized by the Entrepreneurship Development Fund (EDF) and Azerbaijan Banks Association.
In the online meeting, priority directions determined for 2024 regarding the Fund's concessional credit mechanism were announced. It was stated that this year, development of green projects at the expense of preferential financial resources and provision of preferential financial opportunities to business entities operating in territories freed from occupation are among the main goals. In addition, the current situation in the process of granting loans of the Fund was discussed and recommendations were presented.
Also, the difficulties of entrepreneurs in taking advantage of preferential financial support were brought to their attention, proposals on current issues were listened to.