Naxçıvanda fəaliyyət göstərən bizneslər maliyyələşdirilir 12.01.2024 / Mühüm hadisələr
Naxçıvan MR-da fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinə 2 milyon 205 min manat güzəştli kredit ayrılıb.
2023-cü ildə Naxçıvan Muxtar Respublikasında fəaliyyət göstərən 27 sahibkar Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun (SİF) güzəştli kreditlərindən yararlanıb. Belə ki, sahibkarların layihələrinin maliyyələşdirilməsinə SİF tərəfindən ümumilikdə 2 milyon 205 min manat güzəştli kredit ayrılıb. Kreditdən yararlanmış sahibkarlıq subyektləri muxtar respublika ərazisində sənaye, turizm, kənd təsərrüfatı, logistika və ictimai iaşə kimi iqtisadiyyatın müxtəlif sahələri üzrə fəaliyyət göstərir. Layihələrin icrası nəticəsində 86 yeni iş yerinin yaradılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 2023-cü ilin fevral ayından etibarən İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun güzəştli kredit mexanizmi Naxçıvanda fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərini də əhatə edir.

Businesses operating in Nakhchivan are financed 12.01.2024 / Important events
2 million 205 thousand manat concessional loans were allocated to business entities operating in Nakhchivan MR.
In 2023, 27 entrepreneurs operating in the Autonomous Republic of Nakhchivan benefited from preferential loans of the Entrepreneurship Development Fund (EDF). Thus, a total of 2,205,000 manat concessional loans were allocated by EDF for the financing of entrepreneurs' projects. Business entities that benefited from the loan operate in various areas of the economy, such as industry, tourism, agriculture, logistics and public catering in the territory of the autonomous republic. As a result of the implementation of the projects, it is planned to create 86 new jobs.
It should be noted that starting from February 2023, the concessional credit mechanism of the Entrepreneurship Development Fund of the Ministry of Economy includes business entities operating in Nakhchivan.